Vis enkelt innlegg
Gammel 04-03-07, 23:06   #10
Nynne
Medlem
 
Nynne sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2007
Alder: 53
Innlegg: 54
Nynne er på en erverdig vei

Sv: Hva er det som gir motivasjon?

Jeg finner motivasjonen i at jeg har nådd bunnen. Sånn som jeg har det nå, det GIDDER jeg ikke mer. Jeg VIL ikke ha det som jeg har det nå. Jeg VIL kjøpe kule klær og jeg VIL leke med ungene i akebakken uten å pese som en hval, og jeg VIL IKKE bli beglodd når jeg spiser en softis om sommeren.

Jeg vil kunne gå fire etasjer uten å ha hjertebank, og jeg vil kjøpe en bukse uten å sjekke at det er den største jeg har fått med meg.

Dette er motivasjon for meg. Og et evt sukkersug er prisen jeg må betale. Motivasjon er også å stå på vekten og notere 600 g ned. Også har jeg et bilde av meg selv i undertøyet (tatt med mobilen- for Guds skyld:-)) som jeg slår opp en gang i blant og spør meg: er det SÅNN jeg vil se ut? Og svaret er NEEEEI.

Jeg er optimist av natur, og jeg har funnet viljen til å gjøre noe med det. Og da kommer motivasjonen litt etter litt.

__________________




Nynne er avlogget   Min kostholdsfilosofi: lavkarbo........ Svar med sitat