Sv: Helt ny her inne....
Opprinnelig lagt inn av photobscura, her.
Er litt enig med monkey her, men samtidig så er avocado en frukt med modifikajsoner, vil jeg si, akkurat som tomat. Det inneholder langt mindre sukkerarter enn det man vanligvis tenker på som frukt; epler, appelsiner etc..
Men om du skal gå på Skaldeman så husk på at inntaket av vegetabilsk kost skal være begrenset, og når du begynner å nå målet kan du spise mer av den sorten for å bremse på vektnedgangen.
Skaldemans eneste restriksjon på grønnsaker om du ser stort på det, er rotfrukt, altså alt som vokser under jorden, eksempekvis poteter og gulerot.
Avocado er forresten en utmerket fettkilde. Men til og med på Atkins skal man begrense seg til max en halv avocado pr dag på induksjon (fase 1 av 4).
Ok takk for tips om avocado..bare lurer...i følge denne tabellen er det jo ganske lite karbos ?? mye fett.. som ikke er bearbeidet slik som andre oljer osv?? Blir bare litt usikker.
Avocado
Calories in 100g of avocado
Calories
190.0kcal
Carbohydrate
1.9g
Protein
1.9g
Fat
19.5g
Fibre
3.4g
Alcohol
0.0g
Calories in an avocado pear (145g): 275kcal
__________________

Ikke visste jeg at dagene som fløy forbi var livet...
|