Tråd: Maltodextrin
Vis enkelt innlegg
Gammel 07-03-04, 00:00   #6
Fedonisten
Supermoderator
 
Fedonisten sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2004
Alder: 54
Innlegg: 6.447
Fedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastiskFedonisten er bare helt fantastisk
Question

Opprinnelig lagt inn av MHM

Kunstig søtstoff i pulverform bruker maltodextrin som bærestoff, og derfor går "vinninga opp i spinninga". Maltodextrin passer altså ikke særlig godt når man teller karbohydratene.

Jeg bare lurer på en ting; mange typer instant te inneholder også maltodextrin uten at det er spesifisert mengde pr. 100 gram. Mener bestemt at f.eks. Kinesisk Balanse te som man får kjøpt i helsekostforretninger inneholder dette. Skal jeg regne det som OK at det er der - og drikke i vei, eller er det FY-FY?

Er litt forvirra jeg - må kanskje ha det inn med te-skje?

__________________
Etter en rask titt i speilet ser jeg at jeg har kropp som en gud!!
Riktignok en Buddah, men likevel en gud...

Fedonisten er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Fedon Svar med sitat