snø-bi-dø
Østlendinger ER en egen rase.. Selv er jeg halvt østerdøling og halvt finnmarking (same )- en aldri så liten hybrid! Men trives med det, altså! Litt av kvart er fint  
Snø er snø, og vinter er vinter... og JA, den kommer hvert år. Rundt november en gang. Og det ER ikke lurt å kjøre med sommerdekk da, du KAN komme til å kjøre ut, liksom.. Jeje. Jeg håper jeg blir lurere når jeg engang får bil (først førerkort.. første kjøretime i desember forresten, YESS jeg ble med på den gamle ordningen..)..
Nå skal jeg ut i været med sykkelen min, og krysser fingrene for at DE "sommerdekkene" holder. Jeg funderer på å årne meg piggdekk, men vet ikke hvor mye det koster og om det er styr og sånt. Hvis noen vet hvor mye piggdekk til sykler koster, så er det bare å si fra altså!
Nå må jeg kjappis ut før det blir helt mørkt..
So long, helsefriker!        
(Ikke slemt ment, artig ment, altså!)
__________________
.
|