Tråd: Taco-lasagne
Vis enkelt innlegg
Gammel 08-12-04, 14:52   #1
Iset
Seniormedlem
 
Iset sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2004
Hvor: Sola
Alder: 45
Innlegg: 10.031
Iset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastisk

Taco-lasagne

Jeg skulle lage nepelasagnen min idag, som mannen min er så glad i. Men så hadde vi salsa og tacokrydder igjen fra tacoen i går, og jeg følte for å "spice" den opp litt.

Så jeg laget den slik:

Stekt kjøttdeig (400 gram) + tacokrydder
1 boks hakkede tomater m/ hvitløk
1/2 glass chunky salsa
Hakket vårløk (ca 2 stk)
Skivet sopp

Hvite store neper i skiver.

Revet ost.

Stek kjøttdeigen med tacokrydder.
Ha den i en gryte sammen med det andre (unntatt nepene) og la det småkoke i 10 minutter. Ha i masse hvitløkskrydder (eller fersk) og annet krydder og rør godt sammen.

Ha det i en ildfast form, legg det lagvis med neper i taksteinsform. Ha på masse revet ost og stek.

Nå har jeg ikke smakt den enda, for mannen kommer ikke hjem før 4, og jeg skal snart sette den i ovnen. Blir spennende dette her.

__________________
Endelig i mål: minus 77 kg!
(Startvekt: 135 kg og 174 cm høy (bmi 44) - vekten i dag: 58 kg (bmi 19)
Iset er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Vektoperert veganer Svar med sitat