Vis enkelt innlegg
Gammel 27-10-07, 18:46   #1
Eva
Seniormedlem
 
Eva sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2005
Hvor: Oslo
Alder: 66
Innlegg: 769
Eva er veldig godt liktEva er veldig godt liktEva er veldig godt liktEva er veldig godt liktEva er veldig godt liktEva er veldig godt liktEva er veldig godt likt

Hvor mange g. proteiner pr dag?

Leser litt forskjellige bøker og har både "Ketolysekuren" og "Ned 10 kg på 10 uker...". Begge bøker er enige om at man i begynnelsen bare skal ha 15-20 g karber pr dag. Den er grei! Men så vil jeg spørre, hvor mange g. med protein er det maximale pr dag, for kvinner/menn i forhold til denne kuren? All maten i disse kurene er jo så guff-guff, så det er fristende å spise for mye (?).

Den ene bok har 3 måltider pr dag, den andre (ketolyse) 4 måltider pr dag. Synes det er lite, og liker å få litt i meg hver 3.-4. time. Derfor hadde det vært fint å vite max antall g. proteiner pr dag, for ikke å spise for mye. Selvom det ikke er noe insulin til å lagre fettet, omdannes jo overskuddsprotein til karbohydrater som jeg har forstått, og så er vi like langt.

Beklager hvis dette står skrevet et sted, men det er omfattende å lete alt igjennom, og hvis noen vet om det, er det jo bare å slenge inn en link.

På forhånd takk og klem fra en som har vært spist "ketosekost" i en uke og har gått ned 3 kg (nok mest vann og tarmfyll).

__________________
Eva

Minus 13 kg i 2010. Droppet melk, sukker og gluten, i tillegg til karber selvfølgelig!

www.livsmagasinet.no/13-kg-forsvant
Eva er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo-veganer :D Svar med sitat