Vis enkelt innlegg
Gammel 20-01-08, 00:13   #24
Lemen
Seniormedlem
 
Lemen sin avatar
 
Medlem siden: May 2006
Alder: 45
Innlegg: 2.788
Lemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastiskLemen er bare helt fantastisk

Sv: Ibux og andre smertestillende

Opprinnelig lagt inn av Rubens, her.

Tror dere mener de smertestillende som inneholder acetylsalisylsyre. Det er dispril, globoid, albyl og aspirin. Aspirin tror jeg ikke finnes i Norge, men både dispril og globoid får du på apoteket. Albyl-E brukes av de som står i faresonen for hjerteinnfarkt.

De smertestillende midlene som inneholder paracetamol har det stått mye skriverier om at kan være svært skadelige hvis man tar de ofte. Paracet, ibux, pinex osv.

Selv sverger jeg til gode, gamle globoid.

Ibux inneholder ikke paracetamol.

Også et lite sitat fra pakningsvedlegget på ibux (finnes på pasientutgaven av felleskatalogen.)

Sitat:

Ibux kan øke effekten av blodfortynnende legemidler (midler mot blodpropp).

__________________



Lemen er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo Svar med sitat