Vis enkelt innlegg
Gammel 14-02-08, 21:12   #7
Nille
Administrator
 
Nille sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2004
Alder: 68
Innlegg: 16.021
Nille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastisk

Sv: Fete bør droppe frokost

Ja, er man f.eks i ketose er det iallefall sikkert at kroppen brenner jevnt hele døgnet. Men det er vel ikke SÅ mange som er i ketose da

En av årsaken til at det anbefales å spise frokost er vel at om man ikke spiser frokost er det mange som ikke får spist før lunch. Og da kan man ha ventet så lenge at man blir VELDIG sulten. Så småspiser en gjerne en sjokolade eller noe "rakst" innimellom for ikke å falle om av sult. Såkal krisemat gjør mye skade. Og så er den onde sirkelen igang, blodsukkeret stiger/synker og man spiser mye mer til lunch enn man hadde spist om man hade spist frokost.... om noen skjønner hva jeg mener ! Der har jo Time-dama rett også da.

Jeg har kjempeproblemer med å få i meg mat tidlig. Det er akkurat som om kroppen min ikke vil ta i mot. Men jeg har faktisk fått det bedre i både mage og kropp ved å iallefall spise littegrann. Det blir som regel en fiberrik med varierert pålegg. Ikke mye, men magen er ikke helt tom.

Nå tror jeg ikke at Svihus tenker så "bredt" når han tenker "fete mennesker". Han er noe generell i uttalelsene sine (som vanlig) og har nok ikke tatt høyde for at det finnes flere årsaker til overvekt. Han tenker på frokoster bestående av brødskiver og melk - og det tror jeg han har veldig rett i.

Han har et poeng ja, men virkeligheten er nok noe mer nyansert, syns jeg.

__________________
Life is short ~ break the rules ~ forgive quickly ~ kiss slowly ~ love truly ~ laugh uncontrollably ~and never regret anything that made you smile
Nille er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Atkins Svar med sitat