Tråd: Merkelig!!
Vis enkelt innlegg
Gammel 07-04-04, 19:23   #4
Skorpia
Seniormedlem
 
Skorpia sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2004
Hvor: Drammen
Alder: 65
Innlegg: 1.424
Skorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt avSkorpia har veldig mye å være stolt av

Tror det er riktigere at du teller karbohydratene selv til å begynne med.
100 gram broccoli inneholder f.eks ikke mer en 1.8 gram net karbs,mens tomat inneholder rundt 5 tror jeg( pr.100 gram da) 1 tomat ca 3 gram. Kinakål har også karbohydratnivå på 1.7 eller noe pr. 100 gram.
Jeg husker rett og slett ikke.
Løk har noe mer 7.5 pr 100 gram tror jeg .
Så hvis du velger de riktige grønnsakene kan det bli ganske mye ut av det.
Så derfor blir det litt feil når ting blir målt i deciliter.
Spesielt for oss nordmenn som er vant med gram.
Jeg får selv store problemer når Atkins sier jeg kan spise en spiseskje med macademiannøtter og det er så og så mange karbs.
Jeg hadde vært mye mer fortrolig om han sa 15 gram f.eks.

Nei er du på induksjon,ta heller og tell karbene til du blir mer fortrolig med hvor mye du får i deg i løpet av en dag.

__________________
Skorpia er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo for det meste Svar med sitat