Styrketrening for nybegynner-hjelp søkes
Jeg har alltid likt å trene, og har som regel trent mer enn gjennomsnittet. Jeg har imidlertid aldri likt styrketrening, jeg synes rett og slett det er fryktelig kjedelig, og har derfor så og si aldri løftet en vekt i mitt liv..
Nå har jeg ikke lenger tid til å bedrive den idretten jeg liker best, i tillegg blir jeg jo ikke yngre, og jeg har vel innsett at det ikke er noen vei utenom hvis jeg ønsker en sterk og sunn kropp som orker å følge tempoet til en nyskjerrig gutt som etter hvert begynner å gå..
Jeg har ikke mulighet til å gå på treningsstudio, men har lånt to manualer med tilsammen 20 kg vekter.
Foreløpig har jeg gjort følgende program 2 ganger i uken (men planen er stadig annenhver dag) (alle øvelser utføres med 20 kg vekter):
3x12 knebøy
3x12 utfall
3x16 gående utfall
Synes dette virker som veldig få øvelser! Vil jeg overhodet få noen effekt av dette? Hvilke andre øvelser for underkroppen kan jeg gjøre med mitt begrensede utstyr?
Veldig takknemlig for alle gode råd!
|