Vis enkelt innlegg
Gammel 19-05-08, 16:59   #1
Nike
Seniormedlem
 
Nike sin avatar
 
Medlem siden: May 2008
Alder: 45
Innlegg: 847
Nike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlys

Kyllingchips og avokado-is!

Min første dag på lavkarbo - so far so good - og er igang med eksprimentering på kjøkkenet, ettersom jeg er avhengig av noe snack på kvelden. Håpet er jo kveldssuget skal forsvinne etter hvert, men enn så lenge kan jeg kose meg med:

Kyllingchips:
Man tager rett og slett en halvfrossen kyllingfilet og skjærer i løvtynne skiver (lettere å skjære tynne skiver når den ikke er helt tint) - litt olje i en langpanne - legg kyllingstykkene oppi - krydre etter smak og behag - og stek i ovnen til de er sprø! Kjempegodt! Steikepanne fungerer også..

"Is":
Like deler tofu og avokado - mos i blender - tilsett litt vann, kanel og masse frosne jordbær/bringebær, søt etter behov (natreen fungerer fint), og kjør i blender til alt er en tykk mousse. La stå i frysen et par timer, og vips - IS!

Nike er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Kalrestr/ Ren mat Svar med sitat