Vis enkelt innlegg
Gammel 28-07-08, 13:57   #1
Zoomer
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Jul 2008
Innlegg: 3
Zoomer er på en erverdig vei

Ny diett - hudproblemer - INFORMER MEG :)

Jeg er ny her inne og mannen min har nettopp fått en diett av legen sin pga hudproblemer som har eskalert over de siste årene. Han har prøvd alle mulige typer naturmedisin, andre dietter, akupunktur, homeopati, vært innlagt på hudavdelingen på Riksen uten annet resultat enn "atopisk eksem". Nå sist har han vært på Balderklinikken og legen der anbefalte følgende diett (han kan kun spise):
Epler, pærer, appelsiner, citrusfrukter, mørke druer, bær, kiwi, melon, avokado, de fleste grønnsaker (ikke potet) og noen typer nøtter (bl.a. cashew, pinjekjærner og pistasjnøtter).

Det har i det siste blitt såpass ille at han har gått på konstante antibiotikakurer (som ikke hjelper) og han har åpne betente sår. Dette har ført til at min snille og selvsikre mann har blitt irritert, innesluttet og nå sykemeldt fordi han jobber med mennesker og føler at han ikke vil jobbe med sår (i ansiktet for øyeblikket).

Jeg har ingen erfaring med dietter fra tidligere, så er åpen for tips, vink, og selvsagt motivasjon og oppskrifter til å hjelpe oss med denne dietten. Så kom igjen - informér meg

__________________
Zoomer - prøver å lære om dietter
Mor til to små og lykkelig gift
Zoomer er avlogget   Min kostholdsfilosofi: - Svar med sitat