Vis enkelt innlegg
Gammel 14-02-05, 16:40   #5
Gamla
Potius sero, quam numquam
 
Gamla sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2004
Innlegg: 1.103
Gamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressursGamla er en virkelig god ressurs


Ja, Psylliumfrøskall og loppefrøskall er det samme. Det jeg bruker heter Fiber Husk og det er helt uten karbohydrater , men inneholder 85 g fiber og er veldig effektivt. En pose på 300 g koster ca 60 kr. Dette blir mye billigere enn å kjøpe loppefrø på apoteket i alle fall. Jeg bruker bare 1 - 2 ts.daglig. Jeg kjøper det i en kolonialbutikk. Regner med at alle som har glutenfritt mel også har eller kan skaffe dette.
Eneste ulenpen med det er at det ikke er så lett å få rørt ut i vann, men hvis en drikker det fort og skyller ned med vann etterpå går det greit. Det er ikke noen speiell smak i det.
Fiber Husk kan også brukes i brød og kaker.

__________________
Stor klem fra Gamla!

Medlem av Ren mat-klubben
Gamla er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo vedlikehold Svar med sitat