Sv: Smaken av karbohydrater?
Opprinnelig lagt inn av Ethereal, her.
Svært grunnleggende kunnskap om ernæring. Raske karbohydrater gir et kortvarig energikick, fordi det gir blodsukkeret et boost. Så faller blodsukkeret igjen, gjerne til et enda lavere nivå enn før man inntok de raske karbohydratene, og man føler seg som oftest enda mer sliten/trøtt/nedfor enn før man inntok dem- den svært kloke ernærningsfysiologen Fredrik Paulun (en GI-guru, som lanserte teorier lignende de Fedon har gjort seg rik på, ti år tidligere), kaller det "blodsukkerblues".
Dette er et av hovedpoengene med å følge et lavkarbo-kosthold, man holder blodsukkeret på et stabilt nivå, og unngår en blodsukker-berg og dalbane.
Ok, jeg forstår hva du mener med begrepet "crash", men jeg forstår fortsatt ikke hva du mener med at denne skyllemetoden vil føre til samme type "crash" som ved vanlig inntak av karbohydrater. Her er det jo ikke snakk om inntak, kun skylling/smaking. Kan du forklare?
|