Sv: Hvilke søtstoff?
Men nå er ikke alle helt like på det punktet her, det er der det ligger, og dette må alle finne ut av selv. Grunnen til at en del sukkeralkoholer (altså ikke sukkerarter, som helt riktig er sukker, det gjelder både vanlig rørsukker (altså det vi vanligvis kaller sukker), fruktsukker, og forskjellige sirupstyper som f.eks malt).
Grunnen til at noen kan spise så mye kunstig sukker som helst, er at det ikke taes direkte opp i tarmen, noe som gir blodsukkerstigning. Det virker som om dette ikke gjelder alle
Men uansett, jeg ser det sånn at noe av poenget med å kutte ut søtt er også å få bukt over søtsuget. Om du spiser kunstig sukker så skrur du ikke av produksjonen av f.eks dopamin (såkalt lykkehormon) i hjernen, den registrerer bare at det kommer noe søtt i kroppen og responderer likt som om det skulle være noe naturlig søtt. Kroppen ønsker å opprettholde dopaminnivået, og man opplever dermed gjerne å få kravings etter mer.
__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski
Siste rest, nytt forsøk:

Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
|