Vis enkelt innlegg
Gammel 08-09-08, 14:17   #20
BMS!
Medlem
 
Medlem siden: Sep 2008
Alder: 50
Innlegg: 142
BMS! er på en erverdig vei

Sv: Hva er den beste boken du har lest

Opprinnelig lagt inn av Anne, her.

Umulig å si for meg...men skal jeg velge en samtidsroman som jeg fortsatt både husker, "ser" og "lukter"...så må det bli "Balansekunst" av Rohinton Misty(tror det skrives sånn) En utrolig beskrivelse av Indiske forhold...Både om enkeltmennesker og hele samfunnet. Nød og samhold. Overlevelseskunst....eller Balansekunst som boken jo heter.

Dette er en av mine absolutte favoritter også.

Også liker "tusen strålende soler", enda bedre enn "drageløperen" faktisk, selv om sistnevnte absolutt også er helt fantastisk.

Men måtte jeg velge en eneste bok å anbefale noen å lese, Ja da måtte det bli "balansekunst". Den er ett must og lese, dere som ikke har lest den, anbefalles å gjøre det på det sterkeste, og med en eneste gang

__________________
Vennlig hilsen
BMS!


BMS! er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Heller mot Lindberg, men ikke helt sikker enda :-D Svar med sitat