Vis enkelt innlegg
Gammel 14-09-08, 14:27   #5
Impulsiw
Seniormedlem
 
Impulsiw sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Hvor: Øvre romerike
Alder: 58
Innlegg: 12.140
Impulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastiskImpulsiw er bare helt fantastisk

Sv: Trygd å spise Melange margarin-inneholder ikke transfett!

http://www.sciencedaily.com/releases...0804190637.htm

Her står det om transfett osv. De anbefaler faktisk begrenset inntak av fett allerede fra spebarnsstadiet.

Sånn jeg har forstått det spiser vesten feil - vi er feilernært rett og slett. Vi skal ha mindre fett og mindre karbohydrater i maten. Kun 10% av de som har høyt kolestrol har det grunnet arv. De resterende har det pga feilernæring. Den begynner for amerikanerenes vedkommende i barndommen.

Det har jo "spredd" seg til oss også. Japanesere på 50 tallet hadde lavt kolestrol og nesten ikke hjerteinfarkt. Nå har mc donalds kommet inn i bildet og raten av hjertetinfarkt er på vei opp sammen med forhøyet kolestrol.

Dette taler for at vi bør leve magrere rett og slett. Og kutte ut raske karbohydrater.

__________________
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Turid/LOKALE%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Turid/LOKALE%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG]
Filmsnutter av snuppen Min journal Pommehagen
Operert med gastric bypas ved Asker og bærum sykehus 10 mai 2010

Impulsiw er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Fedonaktig Svar med sitat