Vis enkelt innlegg
Gammel 09-01-09, 15:45   #6
Photobscura
Supermoderator
 
Photobscura sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2005
Hvor: ::Oslo Rock City::
Alder: 46
Innlegg: 26.188
Photobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastisk

Sv: I'm new to this!

Og alt som har skjedd i historien er bra og riktig? Du kan si hva du vil, men jeg synes det er galskap.
De fleste svensker jeg kjenner er mildt sjokkerte over hva vi nordmenn putter sukker i, det kan jeg skjønne, og renere matvarer er ofte dyrere. Hvorfor er det sånn?
Jeg har spist bacon både med og uten tilsatt sukker/glucose/dextrose what ever, og jeg kjenner med enhver smaksløk, næh, det smaker vitterlig ikke bedre med sukker. Om det er noen konserveringseffekt, så må den være forsvinnende liten i forhold til andre alternativer, men bare fordi det er historisk å putte dritt i mat, så vet vi da i dag at det ikke har noen helseeffekt, og samlet kan det bli en del.
Jeg sier dette, fordi jeg selv er så karbohydratfølsom at selv den minste mengde sukker setter meg ut. Og det er flere som har det sånn.
Og det har mye med sukkerindustrien å gjøre, i dag har det det. Det kan du ikke se forbi, eller du kan jo bestemme deg for å se forbi det, men det er fortsatt der.

__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski

Siste rest, nytt forsøk:



Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
Photobscura er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ♥The good life♥ Svar med sitat