Sv: Vanskelig med regningen altså
Opprinnelig lagt inn av mizzzzy, her.
Jeg synes det er vanskelig å klare å følge med på hvor mange karber og hvor mye fett o.l. jeg får i meg per dag.
F.eks. i dag:
Jeg spiste 3 spielegg til frokost stekt i masse olje, til lunch hadde jeg resten av salaten jeg hadde i går kveld, altså med isbergsalat (blir ca 1/4 da, bitte litt agurk (kanskje 2 cm), en halv eske skinkebiter, 4 sukkererter, og ca 1 neve med revet ost. Til middag var vi hos noen venner å spiste kalkun. Spiste 2 ganske store stykker kalkun, bitte litt stuffing, og brokkoli og blomkål og saus laget på sky og smeltet smør med bitte litt mel og med fløte i.
snaks nå nettopp: 10 osteskiver.
er dette bra eller dårlig?? Hjelp meg!
Først og fremst, dropp å steke ting i olje, olje tåler varme dårlig, bruk smør. Kaldpresset olivenolje kan du helle over salaten din.
Prøv å variere grønnsakene mer. Verken isberg eller agurk er særlig matnyttig, og består av veldig mye vann.
Det er mange flere grønnsaker å velge mellom, og bedre alternativer til salat, som ruccola, lollo og hjertesalat.
Tomater kan være godt i salat, det samme med løk.
Når det kommer til å telle karber, så er det ikke så mye fix fax egentilg. Bare vei karboholdig mat og regn ut. Bruk matvaretabellen som finnes her inne på forumet. Det er lurt å få det inn i fingrene i starten.
Pass ellers på å få i deg nok fett, og drikk nok vann. Lykke til 
__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski
Siste rest, nytt forsøk:

Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
|