Vis enkelt innlegg
Gammel 26-01-09, 12:53   #13
Nicpins
Seniormedlem
 
Nicpins sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Melhus
Alder: 55
Innlegg: 991
Nicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastiskNicpins er bare helt fantastisk

Sv: Lavkarbo og økonomi?

Opprinnelig lagt inn av trillian78, her.

Jeg har ikke regnet på det, men jeg er ganske sikker på at jeg bruker mindre penger på mat nå. Dels fordi jeg ikke kjøper junk og godis og sånt. Dels fordi jeg rett og slett spiser mindre (mett hele tiden) og færre måltider. Dels fordi jeg har et mer bevisst forhold til mat, handler mer strukturert og har mer kontroll på hva jeg egentlig trenger i løpet av en uke (mindre mat som går i søpla). Jeg handler sjeldnere (mindre impulskjøp). Restene blir oftere spist opp fordi jeg like gjerne kan spise middagsrester til frokost eller lunsj som til neste middag.

Signerer denne, Trillian! jeg bruker også mindre penger på mat nå enn før, av de grunnene som du nevner. Spesielt pga at lavkarbomat metter mye mer og mye lenger, slik at man faktisk spiser mindre.

__________________

Livet handler om hvordan man håndterer Plan B.
Nicpins er avlogget   Min kostholdsfilosofi: - 54 kg med Ketolyse og generell lavkarbo Svar med sitat