Vis enkelt innlegg
Gammel 21-03-05, 22:58   #2
Summer
Klar for nytt år!
 
Summer sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2004
Hvor: Mer sentralt
Innlegg: 12.767
Summer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastiskSummer er bare helt fantastisk

Hei Helena

Jeg forstår godt hva du mener
Lavkarbo er det rette vil jeg si, å spise lavkarbo vil si å ikke fylle på for mye energi (karbohydrater) og stabilisere kroppnens hormonsystem gjennom å spise mer proteiner, mer fettsyrer og at de karbohydratene du spiser er lavglykemiske - dvs at det er langsom energi som ikke gir store blodsukkersvingninger.

Ved å fylle på nok byggesteiner (proteiner) sørger du for at du ikke mister muskelmasse slik du gjør ved lavkaloridietter (mener tallet er 25% muskeltap ved lavkalori).

hvis du går inn på "lavkarbo ressurser" lenken på forsiden vil du fine mer iformasjon om de ulike kostholdsfilosofiene.

__________________
Fremgang er umulig om du gjør ting slik du alltid har gjort ...

Summer er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavglykemisk lavkarbodiett fordi det gjør godt Svar med sitat