Vis enkelt innlegg
Gammel 09-02-09, 15:33   #60
Damita
Seniormedlem
 
Damita sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2009
Hvor: Lillehammer
Alder: 60
Innlegg: 3.243
Damita er veldig godt liktDamita er veldig godt liktDamita er veldig godt liktDamita er veldig godt liktDamita er veldig godt liktDamita er veldig godt liktDamita er veldig godt likt

Sv: Åpent brev til Torkil Andersen

Opprinnelig lagt inn av HP, her.

Her tror jeg du må lese innlegget ditt en gang til. Som du skriver så taler loven for seg. Han har ikke hentet inn tillatelse fra flere av de avbildede, slik loven krever.

Private før og etter bilder har ingen, absolutt ingen allmenn eller aktuell interesse. Og personen på bildet er det viktige ved et før og etter bilde. Tillatelse skal innhentes, både i henhold til loven og god folkeskikk.

Hvis det ikke er almenn eller aktuell interesse skjønner jeg ikke hvorfor bildene i det hele tatt er lagt ut? De er jo lagt ut på en side hvor "slank med ketolysekuren" er hovedtema, og før/etterbilder er i så måte aktuelle? At det er blitt avbildet personer som ikke engang har gått på ketolysekuren, er selvfølgelig en blemme.

Som jeg sa, jeg skulle nok holdt snavla

__________________
Under opplæring


Damita er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Egenkomponert Svar med sitat