Vis enkelt innlegg
Gammel 01-04-05, 18:11   #9
Nille
Administrator
 
Nille sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2004
Alder: 68
Innlegg: 16.021
Nille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastiskNille er bare helt fantastisk

Neida, du har ikke misforstått noe ! Skjønner godt du blir forvirra jeg
Det er korrekt at Torkil / Ketolysekuren ikke ser noe problem med Aspartame og at han mener det ikke påvirker blodsukkeret. (Mitt forrige svar ble gitt på grunnlag av det som sto i posten til lillemy - regnet med at hun visste det siden hun refererte fra boka). Det finnes forresten ikke noe fasit svar på hva som er rett og galt her.

Men Atkins sin erfaring er at veldig mange av hans pasienter (han rakk å behandle ca 70000 ved sin klinikk) opplevde at forbruk av produkter med Aspartame var årsaken til at de hadde problemer med søtsug, blodsukker svingninger og at vekttapet stanset opp. Da de sluttet med disse produktene forsvant søtsuget, svingningene og de tok av igjen. Da dette hadde skjedd med så mange at det ikke kunne tilskrives andre ting, - trakk han og hans forskere sine konklusjoner og begynte å advare pasientene mot disse produktene. Den samme trenden har vist seg blant medlemmene i mitt andre (amerikanske/canadiske) forumhjem. Første råd om vekta står stille er "drop the frankenfoods" - dropp lavkarbo/ferdigproduktene.

Så svaret på spørsmål nr 2 er at HVIS vekttapet stanser opp, og du ikke kan se noen annen forklaring på hvorfor (matinntak over grensen/sprekker, mens etc) - om du får uforklarlig søtsug eller føler deg sulten etter å ha spist/drukket produkter med aspartame, - da er det lurt å kutte ut produkter med Aspartame for å se om det er årsaken. For mange ER det det som er problemet, - for andre igjen er det andre årsaker. Kjenner flere som har sluttet med Cola Light og begynt å ta av igjen etter lang stillstand. Alle er forskjellige og tåler forskjellige ting. Men prøv deg frem !


__________________
Life is short ~ break the rules ~ forgive quickly ~ kiss slowly ~ love truly ~ laugh uncontrollably ~and never regret anything that made you smile
Nille er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Atkins Svar med sitat