Vis enkelt innlegg
Gammel 01-05-09, 13:01   #2
mofe
Seniormedlem
 
mofe sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2004
Innlegg: 14.144
mofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastiskmofe er bare helt fantastisk

Sv: Noen som kan anbefale en god hvit te?

Fra: http://www.alternativ.no/Nyheter/hvit_te.html

Sitat:

Hvit te inneholder svært høye verdier antioksidanter av polyfenoltypen. Anerkjent forskning antyder at hvit te er langt mer effektiv enn grønn te og inneholder tre ganger så høye verdier av polyfenoler. Det vil si at både hvit og grønn te inneholder høyvirksomme antioksidanter som uskadeliggjør de frie radikaler, slik at immunforsvaret vårt styrkes.

I USA har det i flere år vært en sterkt økende interesse for de helsemessige gevinstene ved et økt forbruk av hvit og grønn te. Undersøkelser foretatt ved Linus Pauling Institute viser at hvit te aktiviserer de samme kreftbekjempende antioksidantene som grønn te, men i langt større grad.

Ved University Hospitals of Cleveland and Case Western Reserve University har man dokumentert at ingredienser i hvit te er effektive for å fremme immunfunksjonen til hudcellene og forsvare disse mot ødeleggende effekter av sol. Her finner man at te ekstrakt av hvit te som påføres huden hindrer at immuncellene ødelegges og huden unngår på den måten oksidativt stress. Elma Baron, MD og direktør ved hudsenteret ved UHC, sier at en på denne måten har funnet et viktig element i kampen mot hudkreft, og i letingen etter måter å redusere farten på hudens aldringsprosess.

I USA har forskere i flere år også vært opptatt av den hvite teens profylaktiske virkning når det gjelder å hemme veksten av bakterier som forårsaker stafylokokk- og streptokokksinfeksjoner, lungebetennelse og dårlig munn- og tannhelse. ”Nyere studier har vist at grønn te stimulerer immunsystemet til å bekjempe sykdom” sier Milton Schiffenbauer PH.d, mikrobiolog og professor ved Pace University. (Paper - 104th General Meeting of the American Society of Microbiology, May 2004.) I samme studie finner han at hvit te er langt mer effektiv enn grønn te når det gjelder å deaktivere bakterielle virus.

mofe er avlogget   Min kostholdsfilosofi: - Svar med sitat