Vis enkelt innlegg
Gammel 10-06-09, 18:11   #5
Kanutten
Seniormedlem
 
Kanutten sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 11.548
Kanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastiskKanutten er bare helt fantastisk

Sv: Nytt grønnsakspørsmål – hva heter disse på norsk?

Opprinnelig lagt inn av Mistral, her.

Etter å ha fått identifisert knutekål har jeg et nytt språkspørsmål: hva heter disse bønnene på norsk? De ligner på sukkererter, men er mye større. Belgen er også en god del seigere enn på sukkererter, men den spises.

(På fransk heter de "haricots plats" – "flate bønner", direkte oversatt – i tilfelle noen lurte.)

Hvis noen også vet hvor mange karbohydrater de inneholder, blir jeg enda gladere.

Mener bestemt å erindre at Nille har sagt at disse var godkjent på lavkarbo! Ho kalte dem flate sukkererter... (Unnskyld Nille hvis jeg husker feil!! )

__________________
Æ står han a!
Kanutten er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ♥ Lavkarbo ala Kanutt ♥ Svar med sitat