Vis enkelt innlegg
Gammel 18-06-09, 17:37   #12
Mt2t
Medlem
 
Mt2t sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2009
Hvor: Telemark
Innlegg: 215
Mt2t er ny på veien

Sv: Likte ikke smør, jeg...

Opprinnelig lagt inn av Kula, her.

At man som barn hadde foreldre som valgte bort smør til fordel for margarin, er vel ikke noe uvanlig. Det var jo ofte en blanding av økonomi og propaganda som påvirket valget.

Det jeg syns er forbløffende er at man har klart å unngå smør når man var på besøk hos venner eller familie, på ferie, i festlig lag/selskap, når man gikk ut for å spise på restaurant etc. Smør er jo tross alt en basisvare i det norske kostholdet.

At man eventuelt ikke liker smaken er jo så sin sak, men prøv Kviteseidsmør før du avskriver smør som noe du ikke liker.

-

Det kan jo godt være jeg har spist smør på restauranter ol. Men da som ingrediens i sauser. Da kjenner ikke jeg smaken... Og nei, her omkribg går det stort sett i margarin. Og Brelett o.l. til brødskiva.

__________________


Start 17.06.09
Min journal: http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=26533
Mt2t er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Generelt lavkarbo... Svar med sitat