Vis enkelt innlegg
Gammel 19-07-09, 13:38   #9
Grovsnus
Medlem
 
Grovsnus sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Innlegg: 460
Grovsnus er virkelig snillGrovsnus er virkelig snillGrovsnus er virkelig snillGrovsnus er virkelig snill

Sv: Store flytevester?

Nå padler jeg kajakk, og den er litt lettere å velte enn kano. men en ting ALLE burde prøve, samme hva de bruker på sjøen (vannet) : Prøv en velt , og komm deg ombord igjen !
50 m fra land, litt vind og bølger, og du får en svømmetur for livet. Ikke sikkert du ferdes så langt fra land, men det kan være vanskelig å gå i land der du er. Og du må svømme et stykke. En god ide er å alltid ha åra festa med ei snor (som flyter) til farkosten. Lite hjelp i å komme seg oppi og være uten framdrift. Dessuten vil åra da fungere som et drivanker og hindre at fartøyet blåser bort fra deg, og du slipper å kave med å berge åra.
Det er små marginer når en er ute på sjøen, sjelden en brekker beinet på padletur . Det er gjerne litt mere alvårlige ting som skjer.

Mvh Grovsnus
Ha en fin tur
(Når ulykken er ute ,
er det best å være inne)

Grovsnus er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Er tilbake til en mellomting Ketolyse/Skaldemann Svar med sitat