Sv: RAW FOOD - Den Alternative Livsstilen
Opprinnelig lagt inn av Eneres, her.
Det er at jeg forbinder det med en helehet. Vi har ingen herredømme eller dominans over dyrene, vi er dyr. Vi er ikke super spesielle vesener som har blitt satt her på joren av en Gud for å styre og herje slik vi gjør.
Og siden vi er dyr, noe Darwin forsto og heldigvis forsket mere på, så forbinder jeg også min måte å leve på med ateisme, da jeg vil spise som alle andre dyr. Nemlig fra planetens mat. Uten å kombinere kjemi og andre kjemiskeiske fremstilte stoffer.
Jeg ser raw food og ateisme som en helhet, men det er meg, og ingen andre enn meg. Det finnes haugevis med kristne og religiøse raw foodere.
Men jeg må si meg uenig at ateisme er å tro på noe i den forstand, det er mangel på tro. Slik jeg ser det ihvertfall. Men ja, man kan vel si at jeg tror på evolusjonsteorien om man skal tillegge meg en tro. Men ikke "tro" slik religion mener. Her er det snakk om å tro på velbegrunnede teorier med beviser som støtter, og ikke bare en eventyrbok og generasjonssladder.
No offence til de som er troende.
arkine: 100% enig!! Og ja, nå vet du om enda en livsstil!!
Det å IKKE tro er også en religion.... Men jeg tror at du tror nok på noe! Du tror nemlig på råmaten! Og du har nok stor tro på deg selv... Så selv om du er ateist, tror du på noe likavel.
Det man tror på trenger ikke være en Gud. Det er nok (tror jeg ) at det er noe som gir en selv større selvinnsikt og forståelse.
__________________
Æ står han a! ♥
|