Sv: Tips til dere som mistenker lavt stoffskifte og ønsker høyere forbrenning
Opprinnelig lagt inn av Viclin, her.
Ja, jeg vet det. Det var derfor jeg skrev gjerne en indikator i stedet for et symptom. Men det ER en indikator, for ytterst få med lavt stoffskifte har høy kroppstemperatur. Det er ikke dermed sagt at lav kroppstemperatur = lavt stoffskifte, men at det KAN være det. Akkurat det samme som at andre friske mennesker, eller med andre sykdommer, kan ha ett av de andre symptomene. Det vil jo ikke si at de har lavt stoffskifte av den grunn.
Men har man mange symptomer, og i tillegg lav kroppstemperatur så er det jo noe man bør se på. Bare kroppstemperaturen i seg selv har jo ikke allverdens å si.
Jeg forstod hva du mente, men jeg syntes likevel det var på sin plass med en liten presisering
Det finnes mange symptomer på for lavt stoffskifte, blant annet at en har lett for å fryse. Jeg sliter selv med det uten Kelp, mens andre går i shorts går jeg i bukse og ullgenser
__________________

|