Vis enkelt innlegg
Gammel 15-09-09, 00:21   #15
LenaBeatrice
Seniormedlem
 
LenaBeatrice sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Hvor: Ørje, Indre Østfold
Alder: 53
Innlegg: 1.213
LenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjent

Sv: Diettresistens?

Opprinnelig lagt inn av sarasener, her.

Nei, nå må jeg spørre om litt hjelp.

Jeg er flink og spiser under 20gr karbo hver dag, masse grønnsaker og masse vann. Trener tung styrke 3-4ganger i uka og tung kardio 10-15timer i uka. Det har nå gått noen uker,
men verken stix'en eller vekta viser forandring!
What's wrong with me? Veier ca 72kg fordelt på 162cm, drømmevekta er 50-55kg.

Kostholdet pr dags dato består av: Egg, salat, cottage cheese, mandler(max 30gr), kylling, biff, bacon, proteinbar (5,7gr karb pr stk), ost og i blant lavkarbo-is. Spiser under 5gr søtningsmiddel tre-fire dager i uka.

Må også innrømme at jeg ikke liker å ha så lite futt på trening, jeg har jo lyst til å satse, men synes at jeg ikke gir 100% på trening.
Burde jeg heller gå over til tradisjonellt kosthold? Eller heller spise litt karbo (10-50gr, avhengig av aktivitet) før trening? Slitsomt å skulle sykle f.eks 4timer uten karbohydrater. Dette vil jo dytte meg ut av ketosen, eller "reparerer" treninga for dette?
Hvis ikke og hvis sprekk er det bare å starte på nytt igen neste dag?

For noen år siden (1,5) var jeg svært undervektig og i langvarig ketose, kan dette ha medført at kroppen skyr ketose og kaloriunderskudd pr dags dato? Og tviholder på fettet?

Jeg kan ikke unngå å lure på om du virkelig trenger gå ned i vekt...?
Du skriver om drømmevekta, og da vil jeg gjerne spørre, føler du deg virkelig for tykk, eller er det tallene på vekta som "forteller" deg at du er for tykk?
Slik som du trener kan du ha en høyere vekt enn det det du egentlig ønsker, men likevel være slank uten for mye fett på kroppen.

Du skriver også at du ikke ser utslag på stixen.
Du kan godt være i ketose uten at det synes på stixen.
En stix er ikke 100 % til å stole på.

__________________
Minus 45 kilo med Atkins

Bloggen min (lavkarbomat, helse m.m)
Før bilder
Etter bilder
LenaBeatrice er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat