Sv: Hvorfor går jeg opp 800 gr på en dag?
Opprinnelig lagt inn av stinemarie, her.
Jeg er hard i magen, men en annen ting. Er det normalt at man bomelommer mindre på Ketolyse enn ellers? Synes den mengden har gått ned drastisk... hihi
Men ja, jeg skal gi det noen dager jeg 
Det ser ut til at en del tåler godt at de ikke har avføring hver dag på ketolyse, og flere forklarer det med at man utnytter maten bedre. Jeg føler meg direkte uvel om jeg ikke får gått på do om morgenen.
Så for å sikre daglig avføring bruker jeg et produkt som heter fiberhusk som jeg kjøper på helsekostbutikk. Det kan røres ut i vann og drikkes, men jeg foretrekker å blande det i eggerøre, omelett eller lignende. I tillegg kan man jo spe på med litt linfrø både i bakverk og omeletter.
På helsekosten har de en type fiberhusk som heter Lepicol, den bruker jeg i varmmat. (Pass på at du kjøper pulver, ikke kapsler.)
Hvis du heller vil røre ut i kaldt vann, er det en annen type i gul pose som kanskje er bedre egnet. Den inneholder så vidt jeg husker noen mageregulerende bakterier som kan bli ødelagt ved oppvarming og er derfor litt dyrere.
|