Vis enkelt innlegg
Gammel 26-10-09, 10:44   #30
Filakia
Medlem
 
Filakia sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Hvor: Mjøndalen
Innlegg: 192
Filakia er på en erverdig vei

Sv: Anngående utregning av karber ...

Jeg spiser i all hovedsak slik det anbefales i Ketolyseboka (derav "Ketolyse-inspirert" i min kostholdsfilosofi). Men veier ikke maten, og regner ikke ut karbene. Bruke ketostix innimellom for å følge med på at jeg ikke faller ut av ketose. Og selvsagt vekta for å se at det går rette veien. (Kremt, ikke akkurat nå, har vært syk et par uker, og ikke klart å følge lavkarbo-kostholdet, men skal absolutt tilbake nå som jeg begynner å bli frisk og få igjen noenlunde normal energi).

Jeg leser som sagt på ingrediensoversikten på maten jeg kjøper, sånn at jeg vet hva jeg får i meg. Som regel under 5 g karbohydrater per 100 g matvare.

Generelt spiser jeg mye egg, kylling, bacon, annet kjøtt, ost, smør, fløte, creme fraiche, cottage cheese og en del grønnsaker.

__________________
Filakia er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Nylig vektoperert - på jakt etter ny filosofi - kanskje OE? Svar med sitat