Sv: kan man spise så mye man vil?
Opprinnelig lagt inn av Sua83, her.
kan man tygge tyggis? det sier ikke ketolyse noe om
Såvidt jeg husker sier ketolyseboka en del om hvilke søtstoffer man bør unngå, og det utelukker det meste av tyggis Sikkert verd å slå opp i det aktuelle kapittelet og bekrefte. - Man svelger den jo ikke, men tror det er nok til å trigge blodsukkersvingning likevel.
Og man skal spise seg mett... men ikke overspise. Porsjonsstørrelse skal jo bli omtrent selvregulerende hos de fleste etterhvert - fett er mettende!
Sjekk karb-innhold på nøttene, og vær obs på at de kan være såkalte "partystoppere" for noen. En "partystopper" er en matvare som av uvisse grunner holder igjen vekttap - klassikerne inkluderer nøtter, ost og cherrytomater. Man må bare prøve seg frem og finne ut hva som er riktig for den aktuelle skrotten. 
|