Sv: Når på dagen burde jeg spise karbohydrater?
Opprinnelig lagt inn av Photobscura, her.
Nå har jeg hørt litt motsatt, vel, det med å spise noe karborikt, la oss si frukt, så bør det gjøres før et mer fettrikt måltid, for å dempe blodsukkerstigningen.
Ja, det forstår ikke jeg helt. Siden da frukten vil føre til blodsukkerstigning, som vil føre til høy insulinproduksjon. Fettet som da kommer etter vil jo lagres rett i cellene? Siden insulin er fettlagringshormonet. Eller har jeg misforstått?
Forøvrig sa de på Fedon kurset at om man skulle spise karbo var det best å legge det til starten av dagen, frokost eller evt lunsj, så brente man det i løpet av tida man var mest aktiv.
Å unngå karbo på kvelden vil jeg tro er for å holde blodsukkeret stabilt gjennom natta, og ikke våkne med lavt blossukker og utsultet på morgenen? Bare en tanke. 
__________________
Persistance pays!
|