Vis enkelt innlegg
Gammel 29-01-10, 09:55   #25
BitTorres
Seniormedlem
 
Medlem siden: Jun 2009
Hvor: Østfold
Innlegg: 553
BitTorres er et fyrlysBitTorres er et fyrlysBitTorres er et fyrlysBitTorres er et fyrlysBitTorres er et fyrlys

Sv: 4. uke på lavkarbo - fortsatt et slit å trene

Opprinnelig lagt inn av Splendid, her.

Skrev akkurat det lange svaret og så ble det slettet

Takk for svar!

Jeg har garantert fått for lite fett i kosten min den siste mnd, så i går gikk jeg til innkjøp av Cocosa og i morges hadde jeg en smoothie av bringebær, tyrkisk yoghurt (oups), fløte og cocosa. Jeg følte at treningen gikk litt lettere allerede. Jeg er ikke egentlig sliten og slapp til daglig, jeg har kun merket at treningene har vært mye tyngre.

For meg virker det fortsatt litt rart å pøse på med alt fettet - jeg skjønner ikke helt at det kan være så sunt. Jeg har lest alt det positivet om det, men det skal vel litt tid, både psykisk og fysisk, og vende seg av fra en diett med mye frukt, grønt, fiber og rene kjøttprodukter uten så mye fett til denne...men jeg jobber med saken.

Hvorfor skal jeg ta vekk grønt og den tyrkiske yoghurten mener du?

Kaker, brød, pasta, ris og poteter spiste jeg ikke mye av før denne dietten så det savner jeg ikke så mye men vinen i helgene er det ikke så lett å gjøre noe med. Det er nok min største last, men jeg tror nesten det er en last jeg vil ha Det jeg lurer på er, vil det forhindre hele vektnedgangen eller vil det bare ta lenger tid? Dersom det forhindrer hele greia så må jeg jo slutte for en periode i hvertfall...

Hei, det er helt klart mye nytt for deg. Vi driver og starter opp KOS i Østfold i disse dager, og i forbindelse med det hadde vi et kurs med blant annet Dag Viljen Poleszynski. Vi ble fortalt at når menn får høre at det ikke bare er "lov", men faktiskt anbefalt å pøse på med fett, så jubler de, "egg og bacon, juhu", mens kvinner rygger forskrekket tilbake, og huffer "nei, men fett kan jeg jo ikke spise"...De sitter helt fast i Den Store Stygge Bedragerens klør, nemlig ernæringsrådets råd, som gir sine råd uten å ha noen vitenskaplig dekning for det, men en masse synsing.
Jo, jeg mener du skal kutte ut grønt, fordi du bør oppleve forskjellen mellom Low Carb, og NO Carb. Den er ganske stor. Grønt er faktisk ikke nødvendig for kroppen, men om du liker det så...Det er omtrent som sjokolade. Ikke nødvendig for kroppen, men om du liker det så...Det er faktiskt så lite næring i grønt, at det er en skam å kalle frukt og grønt for naturens vitaminbomber.
Sjekk gjerne ut denne bloggen : http://www.lenabeatrice.net der det er gjort en sammenligning på vitaminer og mineraler på frukt og grønt og kjøtt. Ganske skremmende hva vi har lært på skolen, og hva som er fakta.
Tyrkisk Youghurt. Min samboers store lidenskap, og lengsel, i og med at hun ikke kan spise den så ofte hun vil. Hun tar seg en dose en helg annenhver mnd omtrent. Fordi det er så lite fett i den. Enkelt og greit.
Vin stopper brenningen av fett momentant, pga alkohol. Alkohol har alltid førsteretten i leveren. Pass på at du ikke er helt i Ketose om du skal drikke deg FULL, det kan være direkte farlig, for da får ikke kroppen fett eller sukker, og det er absolutt en fare.
Vi blir også fortalt at fiber er sunt. Det er det ikke. Det inneholder ikke næring, beskytter ikke mot kreft (hvor er den vitenskaplige logikken bak det?) og skaper veldig mye gass. Før spiste jeg mye grønt og sånn ordentlig norskt, og besøkene på do ga alltid mye avfall og luktet deretter. Nå kommer det lite, og det lukter absolutt ingenting. Grunnen er at kroppen TRENGER protein og fett, og tar det opp, mens den trenger ikke fyllmassen fiber, eller cellulose som er det riktige navnet, og det kommer ut igjen som en stinkende masse.
En diett med nok fett og litt proteiner og uten karbo er tøff til å begynne med, men etterhvert har den gitt meg iallefall, så mye pluss, at å bytte kunne ikke falle meg inn. Men, du er jo et voksent tenkende individ, og får selvsagt bestemme hva som er best for akkurat DEG. Jeg har gitt deg mine tanker og synspunkter, så får du tilegne det noe av det, om du vil ) Ditt liv, dine valg )

BitTorres er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat