Tråd: Sjarlottløk
Vis enkelt innlegg
Gammel 29-01-10, 19:27   #8
nellie
Seniormedlem
 
nellie sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2007
Hvor: Sarpsborg
Alder: 40
Innlegg: 14.496
nellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisknellie er bare helt fantastisk

Sv: Sjarlott løk

Opprinnelig lagt inn av Alkazelters, her.

Jeg tror, netto karbohydratmengde i sjalottlauk er på på 5,7 gram, samt at de resterende karbohydratene er karbohydrater som kroppen ikke tar opp. Mener å huske at dette i allefall gjelder for vanlig løk. Sjekk denne artikkelen:

http://www.forskning.no/artikler/2008/juni/185815

Merk deg følgende:
Det er fort gjort å tolke dette utsagnet i ovenstående link feil:
"Karbohydrater i løk lagres ikke i form av stivelse slik som hos poteter, men i form av fruktan som spaltes først i tykktarmen, og gir derfor ikke noen økning i blodsukkeret"

Det er fortsatt cirka 5 gram sukker pr hundre gram løk,og disse må alltid regnes med.

er bare litt forvirrende når det står 5.7 på de andre løktypene

__________________
nellie er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Moderat lavkarbo Svar med sitat