Vis enkelt innlegg
Gammel 10-02-10, 10:46   #3
Hot Mama
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 7
Hot Mama er på en erverdig vei

Sv: Ny i ketose, går ikke ned

Opprinnelig lagt inn av Photobscura, her.

Umiddelbart synes jeg det ser ut som ganske mye mat, men du oppgir ikke middagsporsjonene dine. Hvor mett føler du deg? Venter du med å spise til du er sulten?
Det er ikke alltid lett å si hva som er årsaken, men for mange er vekttapet de første par ukene mye vann, gjerne opp til flere kg, og det kan hende du ikke hadde så mye vann i kroppen da du satte i gang. Det er gjerne sånn at det kan ta tre til fire uker før den ordentlige fettforbrenningen er i gang.

Kjøttdeig, ca 100-150 g
Laks ca 1/3 - 1/2 filet

Jeg føler at jeg spiser mye, men jeg er fortsatt sulten. Jeg var blitt forespeilet at ketogen kost tok vekk sultfølelsen og at jeg ikke ville fyse så mye på godteri som jeg har gjort når jeg har forsøkt Grete Roede (etter et annet svangerskap). Jeg har tidligere gått ned raskere og mer med GR.

Legger nemlig på meg masse under svangerskapene, og sliter med å bli kvitt det.

Hot Mama er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ketose Svar med sitat