Vis enkelt innlegg
Gammel 12-02-10, 10:46   #11
LenaBeatrice
Seniormedlem
 
LenaBeatrice sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Hvor: Ørje, Indre Østfold
Alder: 53
Innlegg: 1.213
LenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjentLenaBeatrice begynner å bli godt kjent

Sv: Er det bare meg

Skaldeman snakker om å tenne "fettbålet".
Spise minimalt av alt det som påvirker blodsukkeret, holde øye med proteinene (overskudd kan bli til blodsukker) og ellers pøse på med fett, for at kroppen ikke skal ha annet valg enn å brenne fett og for at den skal skjønne at den kan brenne fett uten fare.
Han skriver om at så lenge kroppen da har god tilgang på energi (les : fett) så vil den ikke være redd for å slippe på lagret kroppsfett.

Det kan sammenlignes med at hvis du har mye penger så sitter kanskje pengebruken litt løsere, du er ikke redd for at det skal gå tomt, og du er rausere enn du ville vært med lite penger.
Har man lite penger så vi man spare og posjonere ut til det som er strengt nødvendig.

Men når kroppen har godt tilgang på fett (les: i kosten også), og nesten bare får fett å brenne, ja da kan den koste på seg å kvitte seg med noen overflødige kilo.
I annet fall vil den holde igjen.

Skaldeman og Ketolyse er jo ikke heeeeelt det samme, men veldig likt er det jo, og mekanismene i kroppen er jo de samme.

Han skriver at etter at man har tent fettbålet skikkelig, så kan man moderere seg litt, for da brenner det så godt likevel.
Det handler altså om å TENNE fettbålet, få det til å brenne.

__________________
Minus 45 kilo med Atkins

Bloggen min (lavkarbomat, helse m.m)
Før bilder
Etter bilder
LenaBeatrice er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat