Vis enkelt innlegg
Gammel 12-02-10, 22:14   #4
arnakristin
Seniormedlem
 
arnakristin sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Drammen
Innlegg: 2.035
arnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt av

Sv: Fantastisk foredrag av Jamie Oliver om naturlig mat og barn

Hei,
Et veldig bra foredrag… Han har jo jobbet med kostholds endringer i UK i noen år allerede.
Selv om ikke Jamie er lavkarbo så understreker han viktigheten av å spise rein mat og ferske råvarer og utnytte sesongvarer. Han er også imot halvfabrikata mat og ønsker at alle skal lage maten fra bunnen av i tillegg vektlegger han også at matlaging ikke behøver å ta lang tid selv om man lager det fra bunnen av. Jeg liker Jamie’s mat revolusjon, selv om den ikke er lavkarbo, så er hans mat i alle fall mye bedre enn det de han har underviste hadde i utgangspunktet, for ikke snakk om skolematen.
For en tid tilbake ble det sendt en programserie på TV om Jamie’s mat revolusjon i England. Den første serien var å revolusjonere skolematen og den andre var da han holdt et kurs hvor deltakerne forpliktet seg til å bringe det de lærte videre.
Her er kampanjen hans i UK: www.jamieoliver.com/jamies-ministry-of-food
og skolemat kampanjen: http://www.jamieoliver.com/school-dinners
...og her er kampanjen i USA: http://www.jamieoliver.com/campaigns/jamies-food-revolution
Jeg likte veldig godt hans prosjekt med at deltakerne skulle lære tre andre de oppskriftene de fikk av Jamie. …og det er vel egentlig det vi gjør her på lavkarbo – dele oppskrifter og kunnskap.

arnakristin er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ketolyse Svar med sitat