Vis enkelt innlegg
Gammel 25-04-10, 12:45   #1
Nannah
Seniormedlem
 
Nannah sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Hvor: Akershus
Alder: 65
Innlegg: 3.126
Nannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastiskNannah er bare helt fantastisk

Nannahs Fragelitèkaker med sjokaldekrem

100 g grovhakkede hasselnøtter
4 eggehviter
150 g sukkrin lr sukrin-melis

4 eggeplommer
100g sukrin
2dl fløte
2 ts kakao
150g mykt smør

Sett stekovnen på 175g.Pisk eggehvitene stive.Hell i sukker under pisking i en tynn stråle. Smør to ark bakepapir og legg på 2 bakeplater.Vedn forsiktig inn nøttene i eggehvitene. fordel deigen på platene ca 20x30 cm firkant.
Stek 20-25 min. Avkjøles på rist.

Pisk eggeplommer og sukkrin til eggedosis.Kok opp fløte og kakao og hell i eggemassen under omrøring. Hell blandingen tilbake i kjelen og la det koke opp forsitig under omrøring til det tykkner. Ta gryten av varmen og avkjøl.
Når kremen har romtemp rører du inn det myke smøret. Fordel mellom bunnene. Pynt med splendadryss,sukrinmelis og bær

__________________
Oppskriftene mine finnes her:
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=32614

Nye oppskrifter i matbloggen min !! http://hanseloggretel.blogspot.com/
Nannah er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF... Svar med sitat