Tråd: Jordbærkake
Vis enkelt innlegg
Gammel 20-05-10, 00:11   #1
Biggie Small
Medlem
 
Biggie Small sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Alder: 56
Innlegg: 292
Biggie Small er virkelig snillBiggie Small er virkelig snillBiggie Small er virkelig snillBiggie Small er virkelig snill

Jordbærkake

Denne lagde jeg til 17. mai. Flere ikke-karboere som spiste både ett og to stykker og syntes den var hærlig god

Bunnen er fra min rullekake-oppskrift (det som er fint med den er at den blir klar på 7-9 minutter steking og smaker akkurat som kakebunn!)

Min var frosset i plastwrap et par dager, la den bare inn i micro på lav tining i 10 minutter, så var den klar til å skjæres i to.

Dynket bunn med fløte (2/3) ristet sammen med (1/3) vann. Brukte vanlig sukkerfri jordbærsyltetøy fra COOP 50 gr. (9 karb) i halparten av kremen og smurte utover bunnen, og friske skiver med jordbær oppå. La toppen på og smurte krem ferdig på toppen med flere skivede jordbær. Søtet kremen med litt Natreen når jeg lagde den.

Sto en formiddag i kjøleskapet, og deretter fortært kjapt!

Bunnen min er ca. 44 karber, alt annet blir ca. 15 karber som gir 60/12 stykker = 5 karb. pr. stykke

Vedlagte bilder
Filtype: jpg kake2.jpg (244,8 KB, 16 visninger)
Filtype: jpg kake1.jpg (51,8 KB, 20 visninger)

Sist redigert av Biggie Small : 30-07-10 kl 16:33.
Biggie Small er avlogget   Min kostholdsfilosofi: 20-50 gr. karbohydrater + forsøk på avslappet kcal underskudd.. Svar med sitat