Vis enkelt innlegg
Gammel 29-05-10, 13:28   #48
krokodillen
Medlem
 
krokodillen sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2009
Innlegg: 441
krokodillen er veldig godt liktkrokodillen er veldig godt liktkrokodillen er veldig godt liktkrokodillen er veldig godt liktkrokodillen er veldig godt liktkrokodillen er veldig godt liktkrokodillen er veldig godt liktkrokodillen er veldig godt likt

Sv: Hva skjedde med sunnheten?

Jeg spiser ikke lavkarbo for å slanke meg.

Jeg gikk over til lavkarbo fordi jeg fikk påvist for høyt blodsukker i siste graviditet (var akkurat på grensen til svangerskapsdiabetes). Etter at ammeperioden er over har jeg tenkt å revurdere kostholdet og gå ned noen kg, men ikke så mange.

Så oppdaget jeg at jeg fikk mer energi og en del andre positive "bivirkninger" av dette kostholdet (spiser sånn ca Fedon-kosthold, men avslappet, lite sukker, korn, ris og potet, mye grønnsaker, variert). Hvis jeg bestemmer meg for at det trengs noe søtt, tar jeg like gjerne litt rårørsukker som sukrin. Eneste "erstatningen" jeg lager er kjeks laget hovedsakelig på frø med litt bokhvetemel og jyttemel.

Ellers spiser vi bare skikkelig mat rett og slett

krokodillen er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Litt fetere Fedon uten fruktose Svar med sitat