Vis enkelt innlegg
Gammel 24-06-10, 21:54   #35
Gulleline
Medlem
 
Gulleline sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2005
Hvor: Lørenskog
Alder: 54
Innlegg: 184
Gulleline er ny på veien

Sv: Himmelske lapper

Beklager til alle som har spurt meg spørsmål - og at jeg da ikke har svart dere... Er jo lenge siden jeg har vært pålogget!

Noen svar :
Splenda er et søtningsmiddel i pulverform, som kommer godt anbefalt fra bl.annet usa... Har funnet ut at dette funker best for meg og at det smaker godt. Ikke alle søtningsstoffer smaker godt. Iallefall ikke for min gane!
Soyaprotein er ikke det samme som soyamel. Det er flere karber i soyamel enn det er i soyaprotein. Jeg kjøper mitt pulver i stor bøtte på helsekost i Sverige. Koster litt - men man har i en hel evighet. Jeg har vært litt avhengig av hvetemel i sin tid, og nå forsøker jeg å "fylle" på litt med soyaprotein i retter som trenger litt "hold". Som pannekaker eller lapper.
Jeg er ingen ihugga telle-karber-om-dagen person, jeg bare forsøker å kutte ut det meste av dem i løpet av dagen -så noen andre må nok gi det konkrete antall karber pr. lapp på denne oppskriften!
Når det kommer til olje - så bruker jeg kun soyaolje her i huset!

Håper det ga litt svar!
..og så er jeg tilbake litt igjen, ja... )

__________________
GulleLine



Min-journal - besøk meg gjerne om du vil!
Ny start - uke 22 Pjuh - I'm a work in progress...
Gulleline er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Egenkomponert Svar med sitat