Tråd: Olje til baby
Vis enkelt innlegg
Gammel 01-06-05, 12:07   #7
MHM
Ikke flink, men god...;-)
 
MHM sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2004
Hvor: Hedmark
Alder: 50
Innlegg: 4.705
MHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastiskMHM er bare helt fantastisk

Hvis du leser rundt i trådene om barns kosthold på forumet, så får du en del tips om startmat for små babyer. Støtter Udos choice som du har fått tips om.

Fint tilskudd av proteiner fra 6 måneder er finmalt kalkun eller kalv, ørret og laks, samt eggeplommer. Men babyer har større behov for fett enn proteiner faktisk, om vi ser på morsmelkens sammensetning. Om han ikke liker tran, så er ørret eller laks ikke bare fint, men nesten en MUST!

Andre kulturer starter gjerne å gi most og blandet banan + avokado (gjerne med litt morsmelk i) som første føde.
Lykke til!

__________________
Jeg tiltrekker meg det jeg trenger for å være i balanse!
bla-bla-bla
MHM er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Helst ikke tenke på mat - er det en filosofi? Svar med sitat