Vis enkelt innlegg
Gammel 29-07-10, 11:20   #4
Viclin
Seniormedlem
 
Viclin sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2007
Innlegg: 1.407
Viclin er en juvelViclin er en juvelViclin er en juvel

Sv: Ikke stol blindt på ketostix

Opprinnelig lagt inn av Benzo, her.

Mål igjen i ettermiddag, jeg tviler på at den er like rosa da.

Det kan hende, men nå skal man jo helst måle om kvelden, ca to timer etter siste måltid, og det var det jeg gjorde.

Opprinnelig lagt inn av Minusnoenkg, her.

Men målte du 2 timer etter siste måltid? Jepp

Jeg hadde også en sprekk da jeg var på ferie, regna på det og spiste over 100kh en dag(1,5 is pinne, et par munnfuller daimkake og kryddersild- som jeg trodde var lavkarbostemte ikke!) Da jeg testa meg, 2 timer etter siste måltid, var testen min veeldig beige
Dette var på mandag, og jeg var fortsatt ikke i ketose i går kveld. Håper den er rosa igjen i kveld...

Jeg pleier aldri gidde å teste om jeg har spist veldig mye karbohydrater, jeg vet jo jeg ikke er i ketose likevel. Om jeg er usikker, tester jeg. Om jeg kanskje har spist en is, eller et lite kakestykke e.l. Eller om jeg bare rett og slett har spist veldig mye, selv om det bare er LCHF-mat. Noen ganger har den da vært svakt rosa og andre ganger beige.
Men i går altså (hvor jeg normalt sett ikke ville giddet å sjekke, siden jeg vet jeg spiste altfor mye likevel ) så var den helt rosa.

Viclin er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat