Vis enkelt innlegg
Gammel 02-08-10, 11:16   #14
expert1
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Jul 2010
Hvor: Nittedal
Innlegg: 7
expert1 er på en erverdig vei

Sv: Hardtrening/Crossfit på lchf

Opprinnelig lagt inn av aliasdictus, her.

Nå har jeg undersøkt en del mer ang cross fit. Takker for linker! Hadde litt kjennskap til prinsippene fra før av, altså intensivt, variert, hele kroppen etc. Nå skal jeg prøve meg på noen av de "benchmarkene." Jeg liker veldig godt denne måten å trene på, virkelig kjøre seg helt ut. Jeg var en periode instruktør på en time på sats som het hardhausen. Den skiftet vel navn til boot camp tror jeg. Den inneholdt noe av de samme prinsippene. Trene hele kroppen, korte pauser og full gass.

Det kommer jo selvfølgelig an på hva man vil bli god til, som med alt annet. Hvis man vil bygge muskler og bli biff, er det kanskje ikke tingen å bare trene cross fit. Men ikke dermed sagt at mange av biffene på gymmen ikke hadde hatt godt av litt høyintensiv intervalltrening

Hehe, men vi har ikke bare høyintensiv trening, vi har ofte rene styrke dager med 1-5 rep fordelt over 3-7 sett. Markløft, knebøy, snatch osv..
Så noe biff utvikles av CF også

expert1 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo Svar med sitat