Vis enkelt innlegg
Gammel 03-09-10, 08:03   #3
Lillemy71
Seniormedlem
 
Lillemy71 sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 2.372
Lillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastiskLillemy71 er bare helt fantastisk

Sv: Hvorfor telles ikke kalorier?

Opprinnelig lagt inn av Vettel, her.

Men, lenebeatrice.net har en god forklaring på hvorfor det ikke er nødvendig.

Kort sagt: Du blir mettere, jevnere sultfølelse/metthet = spiser bare når kroppen trenger det = du spiser automatisk mindre kalorier enn før! Voilà!

Det er jo det som er prinsippet til lavkarbo men dette er en veldig generell påstand og gjelder ikke for alle. Jeg, og mange med meg, må passe på hvor mye vi spiser for det regulerer seg ikke "automatisk", så ja jeg teller kalorier for ellers blir dt fort for mye og da rikker ikke vekta seg nedover i det hele tatt.

Når det er sagt så ligger jeg en del høyere i inntak enn tradisjonelle lavkaloridietter, men har gått ned ca 20 % ifht til inntaket før jeg begynte på lavkarbo siden det er det de fleste anbefaler nå. I tillegg har jeg jo hatt andre helsegevinster av lavkarbo som jeg ikke har hatt på andre slankekurer.

__________________
Easy isn't always simple
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out


Lillemy71 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketose Svar med sitat