Sv: Barn på lavkarbo
Opprinnelig lagt inn av Kula, her.
Her har jeg skrevet om innlegget til nonta litt:
"Det største bjørnetjenesten tror jeg vil være å skjerme barn fra alkohol, fordi de ikke lærer å håndtere det. Og det må faktisk håndteres, fordi alkohol skaper en fysiologisk raksjon i hjernen, som gir glede eller en salgs eufori(trøstedrikking, anyone? ). Hvordan skal et barn som ikke har lært at det er greit å drikke alkohol, så lenge man STOPPER, klare å regulere inntaket selv når den dag kommer?
Nettopp!!! Jeg må si at når jeg kjører en stram avholdslinje får jeg SJOKK gang på gang jeg smaker en cl vanlige sprit. Jeg blir skremt hver gang... Og alkoholsprekk blir jo en rusopplevelse... Jeg vil heller at ungene mine skal få et normalt forhold til alkohol, og lære å mestre det. Hvordan skal de ellers klare å unngå å kjøpe øl og sprit i frimminuttet når de får mulighet til å velge selv?"
Finn fem feil!
-
He he, ja det er klart at jeg har håp om at de skal unngå å bli alkiser også, og blir de det i løpet av skolepliktig alder har jeg jo gjort no feil..
Men, for ordens skyld så kan jeg si at de kommer ikke til å få lov å drikke hjemme hos meg før de er myndige. Lenge siden du så alkohol reklame på tv forresten? Eller sjokoladereklame? Er det et flertall unger som kjøper seg rusbrus i friminuttet? Morsom sammenligning, men litt vel forenklende..
|