Sv: Melk og melkeprodukter
Opprinnelig lagt inn av Lillebjørn, her.
Når det gjelder fett er jeg mer usikker...
Jeg har melkeintoleranse og må derfor ligge unna meieriprodukter..
Jeg bruker soyamelk og soyafløte, melange uten melk og plantemargarin..
Men så leste jeg noe her inne om at det ikke var "rent nok"? Hva menes egentlig med det? Må jeg kutte det ut? Hvordan skal jeg få i meg nok fett da? Noen som har erfaringer med dette?
Etter et søk på matvareguiden.no så fant jeg ut at det er kun soyamelka du bruker som inneholder karbo, 2,5 gr per 100 gr. Ellers er de andre produktene karbofrie, om de er ulure å bruke likevel betviler jeg, men er helt fersk selv så kan jo ikke si det med sikkerhet.
To uker og 6 kilo er jo kjempebra, og det er visst helt normalt å stagnere og fortsette å gå nedover igjen så lenge en vedlikeholder det riktige kostholdet. Har du prøvd ketostixen da? Med dem kan du ihvertfall ha oversikt over om kroppen din er i ketose eller ikke, og er den det så betyr det at du er på riktig vei selv om du ikke går ned i vekt en periode.
Lykke til!
__________________

|