Vis enkelt innlegg
Gammel 17-11-10, 11:06   #5
blucher
Seniormedlem
 
Medlem siden: Aug 2010
Innlegg: 813
blucher er på en erverdig vei

Sv: Må putte noe i munnen hele tiden

Kjenner meg igjen, ja.
Har levd lavkarbo i over 4 mnd nå, og småspisetrangen er der stadig, om enn betraktelig mindre. Jeg tror det handler mest om vaner, at det er kjekt å putte noe i munnen når man f.eks. sitter ved kontorpulten store deler av dagen.
Prøver å tenke som TrillTrall! Altså kjenne etter om jeg virkelig er sulten eller rett og slett bare ta et glass vann eller en kopp te.
Småspiste nok mer i begynnelsen - man kan jo ikke snu oppned på alt på en gang heller! Bare passet på å ta ting som var mer 'lovlige', som nøtter, bacongull, litt ost. Selv har jeg dilla på fenalår med philadelphiaost, så det blir det litt mye av hjemme, dessverre. På jobb har jeg som regel ingenting, så der blir det mest te! Hadde nøtteposer en stund, men det måtte jeg bare slutte med!

blucher er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Skaldeman-inspirert, egenkomponert Svar med sitat